Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

MARCH RESULTS:

Sunday, 3rd March-TEAM PENNING

OPEN RESULTS:

1st Place- Ricky Lowick, Lindelle Walker, Rod Bushby with 3 Head 40.15

2nd Place-Jamie Banister, Norm McFadyen, Chris Marquet with 3 Head 42.95

3rd Place- Gennie Purcell, Michael McBride, Diana Piper with 3 head 43.44

4th Place- Carly Aird, Graham Aird, Karlie Heaslip with 3 Head 44.06

5th Place- Peter Tippett, Carmel Tippett, Les Turner with 3 Head 48.27


JUVENILE RESULTS:

1st Place- Kaleb Hofman, Ben Cook, Kandice Wilson with 3 Head 36.47

2nd Place- Matthew Tippett, Dakota Turner, Katelyn Chamberlain with 3 Head 53.41

3rd Place- Austin Perkins, Ben Cook, Jordan Hofman with 3 Head 1.32.66

4th Place- Austin Perkins, Katelyn Chamberlain, Jordan Hofman with 3 Head 1.37.02

5th Place- Kaleb Hofman, Ben Cook, Kandice Wilson with 2 Head 1.13.75


JUNIOR RESULTS:

1st Place- Isla-Rose Wicks, Hunter Copland, Abbey Marquet with 1 Head 39.59

2nd Place- Ethan Barry, James Clement, Isla-Rose Wicks with 1 Head 47.75

3rd Place- Than Barry, Isla-Rose Wicks, Abbey Marquet with 1 Head 53.22

APRIL RESULTS:

Saturday, 6th April- OBSTACLE COURSE

OPEN RESULTS:

1st Place- Linda Peel in a time of 2.29 and a score of 72

2nd Place- Suellen Pye in a time of 3.00 and a score of 69

3rd Place- Karlie Heaslip in a time of 3.00 and a score of 68

4th Place- Jamie Banister in a time of 2.20 and a score of 67

5th Place- Suellen Pye in a time of 3.00 and a score of 67


JUVENILE RESULTS:

1st Place- Austin Perkins in a time of 2.26 and a score of 77

2nd Place- Austin Perkins in a time of 2.50 and a score of 70

3rd Place- Katelyn Chamberlain ins time of 3.35 and a score of 61

4th Place- Taylah Hall in a time of 3.29 and a score of 59

5th Place- Kandice Wilson in a time of 4.00 and a score of 54


JUNIOR RESULTS:

1st Place- Neve Wicks with a score of 75

2nd Place- Chase Aird with a score of 70

3rd Place- Lexi Aird with a score of 67

4th Place- Fergus Thompson with a score of 65

5th Place- Reilyn Grainger with a score of 64

Sunday, 7th April- TEAM PENNING

OPEN RESULTS:

1st Place- Roxley Duggan, Abby-Lee Meyer, Callum Swain with 3 Head 32.15

2nd Place- Carly Aird, Graham Aird, Karlie Heaslip with 3 Head 44.24

3rd Place- Toni Ryan, Les Carter, Ian Sternbeck with 3 Head 46.50

4th Place- Carmel Tippett, Peter Tippett, Les Turner with 3 Head 47.59

5th Place- Toni Ryan, Les Carter, Ian Sternbeck with 3 Head 48.16


JUVENILE RESULTS:

1st Place- Shanay Turner, James Wicks, Jordan Hofman with 3 Head 55.00

2nd Place- Kaleb Hofman, Ben Cook, Kandice Wilson with 3 Head 1.02.21

3rd Place- Shanay Turner, James Wicks, Kandice Wilson with 3 Head 1.39.33

4th Place- Katelyn Chamberlain, Dakota Turner, Rosie Walters with 2 Head 57.75

5th Place- Scott Barry, Austin Perkins,Jordan Hofman with 2 Head 1.31.28


JUNIOR RESULTS:

1st Place- Fergus Thompson, Chase Aird, Lexi Aird with 1 Head 51.45

2nd Place- James Clement, Lilly Turner, Ruby Marquet with Head 1.04.00

0